Od začátku roku jsme s dětmi zažili mnoho krásných chvil a naučili jsme se spoustu nových věcí. Ve čtvrtek jsme si udělali ve školce šípkový den, jelikož si děti přinesly spoustu šípků, mohli jsme vyrábět mnoho krásných výrobků. Začali jsme pohádkou o Křemílkovi a Vochomůrkovi, kteří si vařili šípkový čaj, popovídali jsme si o tom, co je vlastně šípek a k čemu je nám prospěšný. Poté jsme usedli ke stolům a pracovali na výrobcích, které si děti odnesli domů. Začali jsme malováním na porcelánové konévky na čaj, kde jsem dle šablony malovali květy šípku, nalepovali jsme šípek na dřevené destičky, také jsme si udělali svícínech a na drátek jsme provlékali šípek, ze kterých byl krásný malý věneček. Užili jsme si krásné dopoledne se šípkem a těšíme se další tématický den, kterým bude Den stromů :).

Galina Srpová

A mateřská škola je opět plná dětského smích, křiku a aktivity.

Pro velké děti si paní učitelky připravily projekt Malé technické univerzity, jejímž cílem je přiblížit dětem hravou formou technické obory a poznávat technický svět kolem nás. Celý rok děti budou provázet vyškolení lektoři, kteří pomocí stavebnic, plánů a pokusů budou dětem vysvětlovat například, jak se staví dům podle plánů, co jsou to rozvody, jak funguje čistírna odpadních vod apod.

S malými dětmi mají paní učitelky v plánu prozkoumat pěkně zblízka živou i neživou přírodu kolem nás a udělají si svůj třídní deník divočiny.

Společně pak budeme pokračovat v setkávání se seniory z naší vesnice. Stále platí druhé pondělí v měsíci od 14,30 hodin ve školce.

A pak nás čekají naše tradiční akce jako je Pouštění draků, Dýňová slavnost nebo Dušičková stezka.

Začíná nový školní rok a my se těšíme na společné zážitky s dětmi i rodiči.

Gábina Blovská

Je po prázdninách. Školka se nám opět zaplnila dětmi, nováčky, ale i těmi, které už do školky chodí druhým nebo třetím rokem.

Pro všechny jsme si však letos připravily novinku…“Cestovatelskou mapu“.

Rády bychom rodičům i dětem ukázaly krásy naší vlasti a daly jim několik tipů na výlety v okolí bydliště i tipy na výlety trošku vzdálené. Naše mapa obsahuje nápady na výlety nejen na hrady a zámky, muzea a výstavy, ale připojily jsme i výlety do přírody, naučné stezky apod. Díky našim tipům se můžete vydat do Ladova kraje, do Liberce, Rakovníka, spoustu tipů máme také na Šumavě, ale i vzdálená Morava nezůstává pozadu a tak se můžete vydat do Brna, Starého Města atd.

Doufáme, že se vám bude naše novinka líbit a těšíme se, až nám budete vyprávět vaše zážitky z vašich cest.

Za mateřskou školu, Jiřina Součková

Ve středu 31. května proběhl dětský den v prostorách MŠ Světice. Pro děti byl připraven bohatý program začínající vystoupením klauna, který se postaral o skvělou zábavu nejen pro děti, ale i pro dospělé. Tančilo se, soutěžilo a dokonce klaun vyráběl dětem zvířátka z balónků. Dětský den byl zaměřený na cestu kolem světa. Děti měly připraveny stanoviště světadílů, u kterých měly splnit určené úkoly. Po dokončení všech úkolů si měly možnost vybrat krásné ceny. Také proběhla soutěž „pečeme s dětmi“, na které rodiče s dětmi připravily občerstvení ve sladké i slané podobě. Vítězem se stala rodina Pražákova s tučňáky, na druhém místě se umístila rodina Šritrova s velkou ovocnou pyramidou a na třetím místě rodina Hájkova s tiramisu.  Rádi bychom poděkovali babičce Terezky Kozákové, která darovala knihy, jako odměny vítězům i zúčastněným.

Závěrečné vystoupení předvedl CYKLO-TRIAL KLUB STŘEDNÍ ČECHY pod vedením Libora Pecháčka, kterému bychom velmi rádi poděkovali za skvělou show. Děkujeme za krásně strávené odpoledne a budeme se těšit znovu příští rok.

Přivítat jaro, jsme se letos vydali společnou vycházkou obou tříd do říčanské japonské zahrady.    Sovičky se od začátku školního roku seznamují se Starými českými bájemi a pověstmi, a tak se rozjely do Prahy navštívit Karlův most. Počasí jim příliš nepřálo, ale dětem to výlet rozhodně nepokazilo.  Ptáčata měla program „Jaro kolem nás“, který nám zprostředkovalo muzeum Říčany.

Procházka kolem hájovny, ukázka jarní květeny, něco o ptáčcích a hnízdech ...informací jsme měli dostatek a společné hry jsme si také užili.

Nebylo by to pravé školkové jaro, kdyby ve školce neproběhla každoroční dílnička pro děti a rodiče. Účastníci si domů odnesli společné výrobky. Papírové kuřátko na podstavci, velikonoční zajíčci z kartonu a bavlny, zajíce z březových špalíčků nebo klacíků a samozřejmě uplést pomlázku.

Pro maminky jsme také připravili dílničku, ale ta se konala o týden později. Domů si pak mohly odnést vypichovaný věneček, koule anebo velikonoční dekorace v květináči.

Nesmíme vynechat zmínku o tom, že jsme zapojili do akce „Čistý Ladův kraj“. Další ročník jarního úklidu obcí a přírody v jejich okolí byl vyhlášen na sobotu 8.4.2017. Jelikož v sobotu je školka zavřená, vyrazili jsme čistit okolí školky ve středu a čtvrtek. Ve středu jsme sbírali odpadky v ulicích U Zastávky, Dlouhá, K Trati a v uličkách kolem trati v obou směrech.  Ve čtvrtek Ke Školce, Svážná, Zálesí, K Trati, Spojovací a V Zahradách. Děti by rády pokračovaly i v pátek, ale bohužel deštivé počasí nám překazilo náš plán. Doufáme, že počasí k nám bude příznivější alespoň 27. 4. ve čtvrtek, kdy na zahradě mateřské školy budeme pálit čarodějnice.

Hana Černá