bře

Milé sovičky, druhý březnový týden si budeme povídat o jarních kytičkách. Naučíme se, jaké kytičky nám na jaře rostou, jak se k nim chovat a jak se o ně starat. Vyrobíme si kytičky na nástěnku i do třídy. V pondělí nás navštíví vaše babičky a dědečkové, tak jim to nezapomeňte připomenout! Ve čtvrtek k nám přijede Šárka a přiveze nám další výukový program ze série lega :). Celý týden se budeme věnovat barvám, počtům, hrám a básničkám s jarní tématikou.

Moc se na Vás těšíme

Gali, Jiři a Káji :)

bře

Únor se přehoupl do března a my už všichni vyhlížíme jaro.

Tento týden si budeme povídat o tom, jak jaro vůbec poznáme a o návratu ptáčků z teplých krajin.

Povíme si, kteří ptáčci se k nám vrací a kde si asi postaví svoje hnízda.

Vyzdobíme si jarně třídu, vyrobíme si z papíru vlaštovky. Z dálek se také vrací čápi a tak si vyrobíme nějaké čápy na komíně.

Naučíme se jarní písničku „Na jaře“ a také básničku.

V úterý k nám přijede Cirkus a ve čtvrtek přivítáme ve školce docela malé děti, chystáme totiž „Den otevřených dveří“.

Tak určitě přijďte do školky…jaro už je tady J

led

Milé Sovičky, poslední lednový týden si zařádíme se zimními sporty :). Sice budeme probírat sporty pouze tři dny, ale i tak si to pořádně užijeme. Ve středu nás totiž čeká cesta do Říčan, kde uvidíme našeho oblíbence Honzu Krejčíka, se kterým si vždy užijeme pořádnou dávku legrace. V pátek nás přijdou navštívit školáci ze školy, protože mají pololetní prázdniný, tak si k nám přijdou pohrát. Mimo to se naučíme něco o zimních sportech, zahrajeme si zimní hry, naučíme se basničky a budeme se těšit na únor!

Těšíme se na Vás

led

Zima už je v plném proudu a v zimě se dá dělat spousta věcí.

Jenže do té zimy je potřeba se pořádně obléknout.

Někdo už se umí oblékat sám, ale někomu se musí ještě trochu pomáhat.

My si tento týden budeme povídat hlavně o zimním oblečení, ale ukážeme si rozdíly i od letního oblečení. No, komu by se chtělo ve sněhu chodit v kraťasech a plavkách?

Vyrobíme si zimní čepici a rukavice, budeme malovat barvami a štětcem.

Zahrajeme si na módní přehlídku…hlavně zimní kolekce J

Budeme poznávat svoje rukavice, zopakujeme si názvy prstů…

Vyzkoušíme si, co všechno zima dokáže….a co to vlastně je…budeme si hrát s ledem.

Čeká nás také další lekce Malé technické univerzity „Lego“

Tak určitě přijďte do školky, těšíme se na vás

Leden, za kamna vlezem!

Milé sovičky, toto pořekadlo je opravdu pravdivé, je zima a také si ji celý leden pořádně užijeme. Tento týden se naučíme něco o zimě a o ptáčcích na krmítku. V pondělí k nám přijede výukový program recyklohranní, v úterý nesmíme zapomenout na Blanku a jógu, budeme si vyrábět sněhové vločky, ve středu si vyrobíme sněhuláky na nástěnku s našimi jmény a ve čtvrtek otevřeme naše pracovní listy a doplníme si nějaký se zimním motivem. V pátek k nám přijde pí. Klvaňová, se kterou budeme pozorovat ptáčky na krmítku a vyrobíme si lojové krmítka, která si odnesete domů. Samozřejmě se naučíme nějakou básničku a písničku :).

Těšíme se na Vás