lis

Ač to venku nevypadá, blíží se nám advent a s ním vánoční čas.

Abychom si mohli rozsvítit první adventní svíčku, musíme si vyrobit adventní věnec.

Celé čekání na advent si také zpříjemníme adventním kalendářem s malými překvapeními.

Budeme pilně trénovat naše vánoční vystoupení a chystat dárečky na jarmark.

Těšíme se na vás.

Gábina a Jiřka

lis

Tento týden máme naplánovaných spoustu akcí.

Budeme si ale hlavně povídat o vodě, o tom jak je voda potřeba, k čemu vodu vlastně potřebujeme.

Seznámíme se také s koloběhem vody v pohádce „Jak kapka putovala“

Hned v pondělí vyrazíme do Říčan na představení „Krejčík Honza“. Užijeme si tam spoustu legrace a také si vyzkoušíme, jaké je to být v divadle.

Ve středu přijedou lektorky z La-mamky s programem „Studánková víla“

Ve čtvrtek vyrazíme s dětmi do DS Voděrádky, potěšit babičky a dědečky… .zahrajeme jim pohádku „O neposlušných kůzlátkách“ a taky zazpíváme písničky.

Tak určitě přijďte do školky, protože to bude týden plný zábavy

Gábi a Jiři

Tento týden začneme se

Svatým Martinem, který by měl v pondělí přijet na bílém koni.

Upečeme si svatomartinské rohlíčky, vyrobíme si lucerničky a koně. Budeme si vyprávět příběh Svatého Martina, povíme si proč pečeme husu a zrovna ty rohlíčky.

V pondělí odpoledne za námi opět přijdou senioři na návštěvu.

Po zbytek týdne si budeme povídat

o počasí, jaké na podzim je. Co nám přivane vítr a jak vzniká mlha nebo jinovatka.

Těšíme se na vás

Gábi a Jiři

říj

je před námi. Ukážeme si, že není drak jako drak, některý jí princezny a jiný jen létá po nebi.

Nakreslíme si draka Papíráka, podle básničky a malého si slepíme z papíru.

Také v pondělí poprvé sehrajeme  pohádku O Budulínkovi a to babičkám, které se moc těší.

Ve středu, pokud nám bude počasí přát, budeme pouštět draky s rodiči nad školkou.

Naučíme se písničku Vyletěl si pyšný drak a pořádně si k tomu zatancujeme a zacvičíme.

Těší se na vás Gábina a  Jiřka

zář

Kamarádi a pravidla

Ve školce je spousta kamarádů…s některými se už známe, ale s některými se teprve seznamujeme.

A tak se tento týden budeme seznamovat J

Zkusíme zapojit nové kamarády do hry a naučit se jejich jména, zkusíme nakreslit svého kamaráda, nebo třeba paní učitelku. Určitě vzniknou krásné obrázky.

Ve školce si hrajeme, povídáme si, tvoříme…cvičíme. A tohle všechno dění se neobejde bez pravidel. A tak si budeme o pravidlech povídat, vysvětlíme si, co se ve školce určitě smí a co ne.

A znáte nejdůležitější slovíčka? Dobrý den, na shledanou, prosím a děkuji. Tyhle slovíčka si musíme zopakovat, abychom na ně nezapomínali J

V pondělí za námi přijdou odpoledne babičky a my se na ně po prázdninách moc těšíme.

V 18 hodin pak přivítáme ve školce rodiče na třídních schůzkách.

Tak určitě přijďte do školky J

Těšíme se na vás

Jiři a Gábi