Mateřská škola Světice je dvojtřídní mateřská škola s vlastní školní jídelnou. Kapacita zařízení je 51 dětí. O děti se zde starají čtyři pedagogičtí pracovníci, další čtyři pracovníci zajišťují provoz mateřské školy a jídelny. Součástí mateřské školy je velká, nově vybavená zahrada pro malé i velké.

Naše mateřská škola je dvojtřídní zařízení a z toho vyplývají jistá specifika pro vytváření vzdělávacího programu. Preferujeme individuální přístup k dětem, spolupráci mladších a starších dětí, využití všech běžných životních situací k výchově a vzdělávání dětí.

Okolí mateřské školy, ať už je to zahrada, louky nebo les, přímo vybízí k využití při tvorbě vzdělávacího programu. Také samotná vesnice, její okolí i historický kontext jsou zakomponovány do dalšího vzdělávání dětí. Uvědomujeme si, jak je důležité nezapomínat na místo svého narození a bydliště, vážit si ho a znát ho.